شرکت آرمان رایان شریف

معرفی شرکت آرمان رایان شریف

شرکت نرم‌افزاری آرمان رایان شریف با هدف تولید محصولات خلاقانه نرم‌افزاری و هوش مصنوعی توسط تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های شریف و علم‌وصنعت تاسیس شد. از همان ابتدای تأسیس شرکت، با توجه به سابقه طولانی اعضای گروه در کارهای نرم‌افزاری و هوش مصنوعی، رصد بازارهای جهانی فن آوری اطلاعات و ارتباطات و تمایلات انسانی موجود در جهان مجازی در دستور کار قرار گرفت؛ و با توجه به عقب‌ماندگی ادواری کشور ما در این حوزه‌ها، هدف غایی شرکت فتح فضای مجازی به وسیله محصولات خلاقانه قرار گرفت. در حوزه تحلیل و پردازش متن این شرکت یکی از معدود شرکت‌های داخلی فعال در این زمینه هست که توانمندی لازم برای توسعه الگوریتم‌های مختلف را دارا می‌باشد و محصولات مورد نظر این طرح مشابه داخلی قدرتمند خصوصی ندارد.

 

 

حوزه های کاری و تخصص‌های ما

 (Business Intelligence)

(Natural language Processing)

(Text Mining)

(Data Mining)

محصولات و ابزارهای ما

با توجه به حجم عظیم اطلاعات متنی و خبری محصولات شرکت در دو دسته تحلیل خبر و ابزارهای پردازش متن تولید شده‌اند که در می توانید در بخش محصولات اطلاعات کامل هر یک را ببینید.

 

فعالیت های پژوهشی ما

در کنار توسعه ابزارهای پردازش متن و تحلیل خبر نیاز پژوهشی کشور در این زمینه را نیز فراموش نکرده و همواره تصمیم به بهینه کردن الگوریتم‌ها و تولید ابزارهای جدید بودیم که به لطف خدا مقالات پژوهشی مختلفی نیز در این حوزه فراهم کردیم. از جمله این فعالیت ها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

۱٫   مقاله خوشه‌بندی جریانی در زبان فارسی- سومین کنفرانس زبان‌شناسی رایانشی

۲٫   مقاله لمایابی در زبان فارسی،یک رویکرد رایانشی-سومین کنفرانس زبان‌شناسی رایانشی

۳٫   استخراج مبتنی بر الگوی روابط از متون خبری فارسی-پایان نامه کارشناسی ارشد زبان‌شناسی رایانشی- دانشگاه صنعتی شریف

۴٫   تشخیص موجودیت‌های نامدار- سمینار کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی- دانشگاه علم و صنعت ایران

 


تکتولوژی‌هایی که ما استفاده می کنیم

 

تکنولوژی های اصلی
سکوهای استقرار تکنولوژی های داده
 Java  Windows  Oracle
 PHP  Linux  Postgre
 AngularJs  Android  Cassandra
 Titanium  Unix Family  Elastic Search
 Spark  Apache Yarn  Titan
 Hadoop  Apache Mesos  Lucene

 

برنامه ما برای آینده

چشم انداز آینده شرکت آرمان رایان شریف بر دو رویکرد اساسی در زمینه هوش مصنوعی تمرکز یافته است؛ اول توسعه محصولات، قابلیت ها و توانمندی های فعلی و دوم، ورود به عرصه های نوظهور در زمینه هوش مصنوعی که با توانمندی های فعلی شرکت سازگاری بیشتری دارد.بدیهی است برای توسعه محصولات و قابلیت های شرکت یکی از اساسی ترین محورها، توسعه نیروی انسانی شرکت است که به عنوان پیشران فعالیت های شرکت آرمان رایان شریف محسوب می شود و در این زمینه تلاش بر این است که در آینده ای نزدیک بتوانیم مجموعه ای از متخصصین حوزه هوش را فراهم آوریم. با این رویکرد برآنیم تا در پنج سال آینده به عنوان یک بنگاه دانش بنیان و برخوردار از نیروی انسانی توانمند، همگام با سیاست های کلی برنامه ششم توسعه، ضمن  گسترش همکاری و تعامل فعال، سازنده و الهام‌بخش در حوزه علم و فناوری با تاکید بر حوزه هوش مصنوعی با سایر کشورها و مراکز علمی و فنی معتبر منطقه‌ای و جهانی بویژه جهان اسلام، به عنوان یک شرکت پیشرو ضمن حضور در بازار ایران اسلامی، در جهت صدور محصولات و خدمات دانش بنیان خود در منطقه و جهان اقدام نماییم.عرصه های نوظهور برای ورود شرکت را نیز می توان در دو حوزه ذیل خلاصه کرد:

 الف: گسترش فناوری های مربوط به پردازش داده های مختلف از جمله :

–       پردازش صوت (Speech and Audio Processing)

–       پردازش تصویر(Image Processing)

 ب: گسترش محصولات مبتنی بر تکنولوژی های نوظهور پردازش انواع داده ها که می تواند منجر به بهره گیری از آن در حوزه هایی نظیر آموزشگرهای هوشمند، سیستم های چندعاملی، رباتیک، علوم شناختی، پزشکی و … شود.

 از هم اکنون زمینه های لازم برای ورود و جذب محققان و متخصصان در این حوزه ها فراهم شده و امید است که در آینده ای نزدیک شاهد بروز محصولات و خدمات جدید در این عرصه ها باشیم.

 

»اِنَّ اللّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیَ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم« 

 «رعد ۱۱»